RIO Telematic
20.10.2018

Aktualizovány fotogalerie
11.10.2018

Přehled výrobních řad MAN
24.7.2015

Bezpečnostní systémy

Bezpečnost v nákladní silniční dopravě má mnoho prvků. Nejdůležitější jsou asistenční systémy nákladního vozidla a rovněž schopnost řidiče rychle a přiměřeně reagovat v nebezpečných situacích. Společnost MAN užitková vozidla pro oba aspekty vyvinula inovační řešení: Trénink řidičů - profesionálů zaměřený na různé situace a elektronické asistenční systémy, které pomáhají řidiči v každodenních a obtížných situacích.

Asistent odbočování

Kritickou dopravní situací s vysokými nároky na řidiče nákladního automobilu je odbočování doprava. Asistent odbočování MAN varuje řidiče nákladního automobilu, pokud by při odbočování doprava mohl přehlédnout ostatní účastníky provozu, zejména cyklisty, na pravé straně vozidla. Autoklub ADAC v Bavorsku ocenil snahu o zvýšení bezpečnosti silničního provozu a vyznamenal společnost MAN užitková vozidla cenou Mobilitätspreis 2007.

Tempomat se sledováním vzdálenosti (ACC)

Rychlost vozidla je často podceňována a vzdálenost od vpředu jedoucímu vozidlu přeceňována. Adaptive Cruise Control (ACC) podle nastavení automaticky upravuje vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla a snižuje tak nebezpečí nehody najetím zezadu.

Continous Damping Control

Systém Continous Damping Control (CDC) kalkuluje aktuální potřebnou sílu tlumičů v závislosti na zatížení vozidla a charakteru vozovky, při brzdění nebo zrychlení, při průjezdu zatáčkou nebo v kopcích.

Elektronický stabilizační program

Systém neustále kontroluje jízdní dynamické chování vozidla a automaticky zasáhne do řízení motoru a brzdového systému vozidla, pokud hrozí nebezpečí smyku nebo převrácení vozidla.

Multifunkční volant

S multifunkčním volantem může řidič vozu ovládat tempomat a brzdomat i rádio s CD přehrávačem, aniž by musel rukou sáhnout mimo volant.

Systém kontroly tlaku v pneumatikách

Pokud tlak v pneumatice klesne na nejnižší přípustnou hodnotu, kontrolka upozorní řidiče na tento kritický stav.

Asistent vedení stopy

Videokamera, která je umístěna za předním sklem, kontroluje pozici vozidla vzhledem k hranicím jízdního pruhu. Pokud nákladní vozidlo přejede vodorovné značení jízdního pruhu, aniž by řidič použil ukazatel směru, asistent vydá zvukový signál.

Ultrasonic Guard System

95 procent kolizí mezi nákladními automobily a chodci nebo cyklisty se stanou v takzvaném mrtvém úhlu. Pro snížení tohoto rizika na co nejnižší míru pracuje společnost MAN užitková vozidla na vývoji tzv. systému „Ultrasonic Guard System“ (UGS). Asistenční systém podporuje orientaci řidiče při rozjezdu a odbočování.

MAN BrakeMatic®

O jisté chování při brzdění se stará inteligentní systém MAN BrakeMatic® s elektronickým brzdovým systémem EBS, protiblokovacím systémem ABS a účinnými kotoučovými brzdami.

MAN TipMatic®

Pro zvlášť hospodárnou jízdu je třeba řadit ve správném okamžiku. Nejjednodušeji a nejpohodlněji toho lze dosáhnout se systémem MAN TipMatic®.

  Přihlásit